Internetconsultatie wetsvoorstel gelijke leer- en ontwikkelvoorwaarden gestart

De internetconsultatie over het wetsvoorstel aanvullende bekostiging gelijke leer- en ontwikkelvoorwaarden en verduidelijking onderwijsachterstandenbeleid is gestart. Tot en met 11 september 2026 is het mogelijk om te reageren op het voorstel.

Wat houdt het wetsvoorstel in?

Met het wetsvoorstel wil de regering scholen structureel aanvullend bekostigen voor interventies die bijdragen aan gelijke leer- en ontwikkelvoorwaarden voor leerlingen. Het gaat om drie interventies: Schoolmaaltijden, de Brugfunctionaris en de Verrijkte Schooldag (voorheen School & Omgeving).

Deze interventies worden in het wetsvoorstel aangeduid als interventies voor gelijke leer- en ontwikkelvoorwaarden (GLO-interventies).

Daarnaast gaat het wetsvoorstel over de samenwerking tussen gemeenten, schoolbesturen en kinderopvangorganisaties bij het bestrijden van onderwijsachterstanden. Voorgesteld wordt dat partijen die samenwerken binnen het overleg onderwijsachterstanden volgens een vaste cyclus werken: analyseren, plannen maken, uitvoeren, volgen, evalueren en verbeteren.

Ook worden wijzigingen voorgesteld rondom de doelgroepbepaling voor voorschoolse educatie en de terminologie rondom vroegschoolse educatie. Zo wordt de term ‘resultaatafspraken’ vervangen door ‘een concreet streefdoel voor het ontwikkelingsniveau van kinderen aan het einde van het tweede leerjaar’.

Reageer vóór 11 september

Wil je meedenken over dit wetsvoorstel? Laat je stem horen en reageer vóór 11 september 2026 op de internetconsultatie via Overheid.nl.

Delen